(VIDEO) Real Madrid, eliminată de Atletico din Cupa Spaniei; Dublă a lui Torres

Real Madrid nu a putut să remonteze dezavantajul de două goluri în returul cu Atletico Madrid, din optimile de finală ale Cupei Spaniei, echipa lui Carlo Ancelotti fiind eliminată joi din competiție, după 2:2 pe Santiago Bernabeu.

Atletico a deschis scorul după numai 46 de secunde de joc. Bucuria suporterilor „Los Colchoneros” a fost dublă, întrucât marcator a fost idolul de pe „Calderon”, Fernando Torres, aflat la primul gol de la revenirea acasă.

Realul s-a aruncat în atac în încercarea de a remonta dezavantajul, reușind să egaleze în minutul 20, prin Sergio Ramos, care a și stabilit scorul pauzei.

La fel ca și în prima repriză, Torres a profitat de o nouă greșeală a apărării gazdelor, marcând din nou încă din primul minut de joc al mitanului secund și făcând practic imposibilă misiunea Realului de a mai întoarce scorul.

Suporterii gazdelor au început să mai spere în minutul 53, când Ronaldo a egalat, după o centrare excelentă a lui Bale.

Până la final însă nu s-a mai marcat, iar Real este eliminată din competiție, după 2:2 acasă și 0:2 în deplasare.

În sferturi, Atletico o va întâlni pe FC Barcelona, care a trecut cu scorul general de 9:0 de Elche.