(VIDEO) CM 2014: Anglia și Olanda au făcut spectacol în meciurile de pregătire

Continuă meciurile de pregătire ale echipelor naționale calificate la Campionatul Mondial de fotbal din Brazilia.

Cel mai interesant amical de miercuri a avut loc la Miami, în Florida, și a aliniat la start două naționale calificate la Turneul Final, Ecuador și Anglia.

Cele două echipe au oferit un meci extrem de spectaculos, cu multe goluri și faze de poartă. Prima reușită a aparținut ecuadorienilor, care au marcat prin Enner Valencia, în minutul 8. Anglia a egalat prin Wayne Rooney, în minutul 29, care a stabilit scorul la pauză în urma unei faze confuze în careul sud-americanilor.

După pauză Lambert a adus Anglia în avantaj (51′), iar Michael Arrroyo (70′) a egalat printr-o reușită superbă.

În minutul 79, Valencia și Sterling au fost eliminați, după ce s-au încăierat.

Ecuador 2-2 England ourmatch.net ourmatch

Și Olanda a jucat miercuri un amical. Batavii au întâlnit Țara Galilor, de care au trecut cu 2:0, în urma reușitelor lui Robben (32′) și Lens (76′).