(VIDEO) PSG a ratat a 5-a victorie în Ligue 1 din cauza unor erori incredibile ale portarului

Paris Saint-Germain a ratat a 5-a victorie din tot atâtea meciuri jucate în noul sezon de Ligue, într-un meci jucat vineri, pe teren propriu, împotriva celor de la Bordeaux.

S-a terminat 2:2, iar asta și din cauza unor erori incredibile ale noului portar al parizienilor, germanul Kevin Trapp.

Campioana Franței a condus cu 1-0 după golul lui Cavani, care a profitat în minutul 27 de o eroare mare a portarului advers, Cedric Carrasso. Veteranul de 33 de ani a respins în față un balon simplu, iar vârful lui PSG nu a refuzat „cadoul” primit.

Bordeaux a reușit să egaleze peste doar patru minute, după o altă gafă de portar, comisă de această dată de germanul Kevin Trapp.

Omul care l-a trimis pe bancă pe Salvatore Sirigu a gafat ca un începător și a readus-o în joc pe Bordeaux. Fostul portar al lui Eintracht Frankfurt și Kaiserslautern a fost neatent la o lovitură de colț, iar reluarea lui Henri Saviet l-a surprins complet nepregătit.

Trapp nu a reușit să rețină sau măcar să respingă un balon simplu și a scăpat mingea în poartă inexplicabil.

Același Cavani a făcut 2:1, dar Kevin Trapp a mai gafat o dată decisiv, pierzând mingea de sub control în propriul careu, la o fază la care Khazri a marcat simplu, în minutul 79. Bordeaux juca în inferioritate numerică.

În vârstă de 25 de ani, Kevin Trapp a fost transferat de la Frankfurt la PSG pentru aproape 10 milioane de euro, iar în această ediție de campionat a fost titular în toate meciurile parizienilor.