(VIDEO) CM 2014: Italia s-a făcut de rușine în ultimul meci de pregătire

Prestațiile foarte slabe ale Italiei în meciurile de pregătire pentru Campionatul Mondial de fotbal din Brazilia continuă.

După ce acum 5 zile ”Squadra Azzurra” a încheiat la egalitate, scor 0:0, împotriva Irlandei, miercuri elevii lui Cesare Prandelli au mai făcut o remiză, de această dată însă împotriva uneia dintre cele mai modeste naționale din fotbalul mondial, cea a amatorilor din Luxemburg.

Și mai alarmant e că Prandelli a început acest meci practic cu echipa cu care va aborda partidele de la Turneul Final, din primul 11 nelipsind niciun fotbalist important.

Captură

Italienii au deschis scorul în minutul 9, prin Marchisio, fiind egalați cu 5 minute înainte de finalul partidei, după reușita lui Chanot.

Vă reamintim că accesând tagul CM 2014  puteți găsi cele mai actuale și bune materiale din țară despre Mondial, iar  pe durata Turneului Final vă așteptăm cu un concurs unic, dotat cu premii care vor contribui și mai mult la bucuria fotbalistică a verii.