(VIDEO) Meci extraordinar pe „Bernabeu”; Victorie dramatică a Realului cu Deportivo

Formaţia Real Madrid a învins, sâmbătă, pe teren propriu, scor 3-2, echipa Deportivo La Coruna, în etapa a XV-a a campionatului Spaniei, într-o partidă dramatică, marcată de răsturnări de scor și o victorie obținută în preluniri.

Prima mare ocazie le-a aparţinut galacticilor: James Rodriguez a scăpat singur cu portarul, dar nu a reuşit să înscrie. Deportivo a răspuns prin Borges, care a nimerit bara porţii lui Keylor Navas.

În partea a doua, Alvaro Morata a deschis scorul cu un şut de la distanţă. Florin Andone a ieşit apoi la rampă: a recuperat o minge, fază în urma căreia Deportivo a egalat prin Joselu. Peste mai puţin de două minute, Andone i-a pasat decisiv aceluiaşi Joselu, care a punctat pentru 2 – 1.

Până la final, Realul a întors rezultatul. Mariano Diaz a restabilit egalitatea, cu o lovitură de cap. Golul victoriei a venit în al treilea minut al prelungirilor: Sergio Ramos a punctat pentru 3 – 2, iar trupa lui Zidane a rămas neînvinsă după 15 etape din a Liga, menținând distanța de 6 puncte față de Barcelona.