(VIDEO) Zlatan califică PSG în finala Cupei Ligii Franței

PSG s-a impus, marți, cu scorul de 2:1 în deplasarea de pe Stade de la Beaujoire, împotriva celor de la Nantes, într-un meci din semifinalele Cupei Franței.

Jocul a fost dominat categoric de oaspeți, mai ales în prima jumătate a sa, dar cu toate acestea parizienii au avut emoții în obținerea calificării.

Zlatan Ibrahimovic a fost și de data aceasta eroul oaspeților, acesta marcând ambele goluri ale echipei sale. Primul dintre ele a fost marcat doar după 5 minute de joc și a fost o altă bijuterie cu care atacantul suedez ne obișnuiește deja de mai bine de 10 ani.

Gazdele au profitat de o perioada de relaxare a parizienilor și au egalat în minutul 81, prin Veigneau. Același Ibra a marcat în minutul 90 golul victoriei și al calificării în finală, scutind oaspeții de încă 30 de minute de prelungiri.

PSG își va afla adversara din finală astăzi, în urma partidei dintre Lyon și Troyes.