(VIDEO) Unde joacă Liverpool, spectacolul e asigurat; 6:3 la Cardiff

FC Liverpool își continuă traseul spectaculos din Premier League, ultima victimă a ”cormoranilor” fiind Cardiff City, care a încasat de la Suarez & Co nu mai puțin de 6 goluri.

Băieții lui Brendan Rodgers au început mai prost meciul de pe ”Caerdydd” fiind conduși cu 1:0, apoi 2:1 în urma golurilor lui Mutch (9′), Campbbell (25′), respectiv Suarez (16′). Totuși, prima repriză s-a încheiat la egalitate, Martin Skrtel egalând la 2 în minutul 41.

Mitanul secund a început în mare forță pentru Liverpool, ”cormoranii” făcând 5:2 până în minutul 75, prin Skrtel (54′), Suarez (60′) și Sturridge (75′).

Mutch a făcut și el dubla în minutul 88, reducând din handicap pentru gazde, ca Suarez să facă hattrick-ul în al 6-lea minut de prelungiri și să ajungâ la cel de-al 28-ulea său gol din acest sezon.

6:3 scor final și Liverpool ajunge la 65 de puncte, cu 4 mai puțin decât liderul Chelsea, dar și cu un meci în minus. În timp ce Cardiff a rămas pe penultima poziție a clasamentului, cu 25 de puncte la activ.