(VIDEO) Surpriză uriașă pe Camp Nou; Barcelona, învinsă de Malaga

Surpriză uriaşă pe Camp Nou, acolo unde FC Barcelona a fost învinsă cu 1-0 de Malaga, oprindu-se la 11 victorii consecutive în toate competiţiile.

Singurul gol al meciului a fost marcat de Juanmi, în minutul 8, după o eroare a lui Dani Alves. De altfel, a fost o primă repriză excelentă pentru Malaga, care a avut încă două mari ocazii.

Repriza secundă a fost dominată de Barcelona, care însă nu și-a creat ocazii mari decât după minutul 80, prin Pedro și Suarez, fără însă a putea egala.

Scor final 0:1, iar Barcelona ratează șansa de a urca pe prima poziție a clasamentului, rămânând cu 56 de puncte, unul mai puțin decât Real Madrid, care are și un joc în minus.

De cealaltă parte, Malaga a ajuns la 38 de puncte, urcând până pe locul 7 în clasament.