(VIDEO) Real câștigă categoric cu Getafe și se apropie la un punct de lider

Real Madrid își continuă perioada foarte bună prin care trece, obținând sâmbătă o nouă victorie în Primera Division, scor 5:1 în deplasarea cu Getafe.

Realul n-a avut prea multe emoții pe Coliseum Alfonso Pérez, deschizând scorul după doar 29 de minute de joc, prin Benzema. La pauză oaspeții au intrat cu avantaj de două goluri, Isco finalizând o acțiune personală la care a participat și Benzema.

La 5 minute de la reluare Bale a făcut 3:0, spulberând orice emoție pentru echipa lui Zidane. Sarabia a redus din handicap în minutul 84, dar James Rodriguez și Ronaldo au încununat un nou succes categoric pentru Real.

În urma acestui succes, Realul urcă până pe locul 2 în clasament, apropiindu-se la un punct de Barcelona. Catalanii vor juca însă în această seară pe teren propriu, cu Valencia.