(VIDEO) Performanță extraordinară pentru Aguero: 5 goluri în 20 de minute

Manchester City a învins sâmbătă, pe teren propriu, cu scorul de 6:1, în meciul cu Newcastle United, partidă în care atacantul gazdelor, Kun Augero, a marcat de 5 ori în decursul a 20 de minute de joc.

Oaspeții au deschis scorul în minutul 18, prin Mitrovic, și au condus până în minutul 42, când Aguero și-a început recitalul.

Imediat după pauză, Aguero a marcat în minutele 49 și 51, ducând scorul la 3:1 pentru gazde.

De Bruyne a făcut 4:1 în minutul 54, iar același Aguero a mai punctat de 2 ori (60, 62), reușind să înscrie de 5 ori în 20 de minute de joc efectiv.

În urma acestui succes, Manchester City a revenit pe primul loc în Premier League, cu 18 puncte la activ, în timp ce Newcastle a ajuns pe ultima poziție, acumulând doar 3 puncte în 8 etape.