(VIDEO) Meci incredibil în Premier League; Liverpool, învinsă după ce a avut 3:1

FC Liverpool a făcut un pas greșit în lupta pentru titlu duminică, la Bournemouth, unde a pierdut cu 3:4 deși a condus cu 2:0 și 3:1.

„Cormoranii”, care puteau să revină pe locul 2 în clasament, conduceau la pauză cu 2:0, după reușitele lui Mane și Origi.

În minutul 75 scorul era de 3:1 pentru oaspeți, Wilson reducând din handicap în minutul 56, iar Can marcând golul meciului 5 minute mai târziu.

În minutul 76 Fraser a redus din handicap, iar Cook a egalat peste doar două minute. În prelungiri gazdele au mai marcat o dată, prin Ake, la o gravă greșeală a lui Karius.

Scor final 4:3, iar Liverpool cade pe locul 3 în urma acestui rezultat, având 30 de puncte. Bournemouth, cu 18 puncte, urcă pe 10.