(VIDEO) Man United învinge Liverpool în derby-ul Angliei; Gol la debut pentru Martial

Manchester United a învins sâmbătă, cu scorul de 3:1, marea rivală FC Liverpool, într-un meci în care debutantul Anthony Martial a punctat pentru gazde.

Meciul a fost unul destul de modest, lipsit de prea multe faze de poartă, în special în prima repriză, când nu s-a marcat niciun gol.

Blind a deschis scorul în minutul 49, iar Herrera a majorat avantajul gazdelor în minutul 70, dintr-un penalty acordat cu multă ușurință.

Benteke a înscris golul meciului, din foarfecă, în minutul 84, dar noua achiziție, francezul Anthony Martial, a marcate peste 2 minute, chiar la debut, închizând conturile.

Scor final 3:1, iar Man United urcă pe locul 2 în clasament, cu 10 puncte la activ, în timp ce Liverpool rămâne cu 7 puncte în 5 etape.