(VIDEO) Liverpool umilește Arsenal în derby-ul etapei din Anglia

Spectacol pe Anfield Road. Liverpool a învins cu 5:1 pe Arsenal și revine în lupta pentru titlu

”Cormoranii” au început senzațional meciul, iar fundașul slovac Martin Skrtel a deschis scorul după numai 50 de secunde.

Același Skrtel a făcut 2:0 în minutul 10, cu o lovitură de cap de mare efect. Iureșul gazdelor a continuat, iar Sturridge și Suarez (bară) au trecut pe lângă 3:0.

Sterling a răzbunat ocaziile și a făcut 3:0 în urma unei pase superbe a lui Luis Suarez.

”Tunarii” nu s-au trezit din pumni, iar Sturridge a dus scorul la 4:0 în urma unei alte pase magice, de astă data venită din partea lui Coutinho.

De la cabine tot gazdele au ieșit mai bine, Sterling făcând și el dubla în minutul 52.

Arsenal a marcat golul de onoare prin Arteta, din penalty.

Scor final 5:1, iar în urma acestei victorii Liverpool rămâne pe 4, apropiindu-se  la 4 puncte de liderul Arsenal.