(VIDEO) Liverpool face spectacol cu Fulham și se apropie la 4 puncte de primul loc în Premier League

Meci nebun pe Craven Cottage din Londra, acolo unde Liverpool s-a impus cu scorul de 3:2, cu un gol marcat în prelungirile partidei, și se apropie la doar 4 puncte de Chelsea – lidera Premier League.

”Cormoranii” au început mai greu meciul, gazdele având primele ocazii și deschizând scorul în minutul 8, în urma unui autogol al lui Kolo Toure.

Sturridge a egalat în minutul 42, în urma unei pase magice a lui Gerrard, stabilind și scorul unei prime reprize în care ocaziile au fost împărțite.

Kieran Richardson a făcut 2:1 în minutul 63, în urma unei alte gafe în apărare a oaspților.

Egalarea a venit în minutul 72, în urma unui șut de efect al lui Coutinho, ca Liverpool să-și adjudece toate cele 3 puncte în minutul 91, dintr-un penalty transformat de căpitanul Steven Gerrard.

Așadar, victorie pentru Liverpool, iar în condițiile în care Arsenal și Chelsea au făcut doar egaluri în această etapă, iar City și-a amânat meciul cu Sunderland, lupta la vârf devine din ce în ce mai strânsă.