(VIDEO) Egal spectaculos în Barcelona – Real Madrid

Formaţia FC Barcelona a remizat, sâmbătă, pe teren propriu, scor 1-1, cu echipa Real Madrid, în etapa a XIV-a a campionatului Spaniei, a 232-a întâlnire din El Clasico în toate competițiile.

Meciul a fost spectaculos, cu o primă repriză echilibrată, în care Realul și-a creat mai multe ocazii de poartă. Repriza secundă a aparținut gazdelor, care au deschis scorul în minutul 53, prin Luis Suarez și au avut alte numeroase ocazii de gol.

Sergio Ramos a egalat însă în minutul 89, dintr-o lovitură liberă executată excelent de Luka Modric, stabilind scorul final, chiar dacă Barcelona a mai avut o ocazie uriașă la ultima fază a meciului.

Scor final 1:1, iar Realul rămâne invincibilă în toate competițiile deja de 8 luni de zile. După 232 de meciuri între cele două echipe, Real are 93 de victorii, Barcelona 90, iar 49 de meciuri s-au încheiat la egalitate.

Real reușește să păstreze distanța de 6 puncte în clasament, fiind lider detașat după 14 etape.