(VIDEO) Coșmarul Wigan continuă; Manchester City, eliminată din FA Cup de o echipă din diviza secundă

Se pare că Wigan Athletic va deveni cel mai mare coșmar al lui Manchester City. După ce anul trecut cetățenii au pierdut finala cupei cu Wigan, duminică aceeași echipă i-a eliminat încă din sferturi.

Și dacă în finala de anul trecut meciul s-a jucat pe Wembley, atunci Wigan a dat lovitura de această dată chiar pe ”Ettihad” din Manchester.

Wigan, care în acest moment se situează pe poziția a 7-a în a doua ligă engleză a deschis scorul în minutul 27, dintr-un penalty transformat de Jordi Gomez, stabilind și scorul la pauză.

Perch a făcut 2:0 în minutul 47, după ce a profitat de o gafă uriașă a fundașului stânga al gazdelor, Gael Clichy

Exasperat de jocul echipei sale, tehnicianul celor de la City, Manuel Pellegrini a efectuat 3 schimbări simultan, în minutul 53, dar jocul nu s-a îmbunătățit prea mult. Nasri a reaprins speranțele fanilor în minutul 68, dar până la final City nu a mai putut marca, fiind eliminată din competiție.