(VIDEO) Liga Campionilor: S-au stabilit ultimele 5 echipe calificate

Miercuri s-au stabilit ultimele 5 echipe calificate în grupele UEFA Champions League, după disputarea ultimelor meciuri din manșa secundă a play-off-ului competiției.

Cea mai mare surpriză a fost furnizată de rușii de la Rostov, care s-au impus cu 4:1 pe teren propriu, și cu scorul total de 5:2 s-au calificat în premieră în Liga Campionilor. Au marcat: (’34 Azmoun, ’52 Yerokhin, ’60 Noboa, ’66 Poloz / ’84 Klaassen).

Un alt rezultat surprinzător s-a înregistrat la Salzburg, acolo unde, în prelungiri, Dinamo Zagreb a obținut calificarea după 1:1 în Croația. Au marcat: (’22 Lazaro /’87 J. Fernandes, ’95 Soudani).

FC Copenhaga a scăpat în ultimul moment de prelungiri în Cipru și s-a calificat în fața celor de la APOEL Nicosia, după ce a egalat pe final, 1-1. Au marcat: (’69 Sotiriou /’87 Santander).

În Germania, Borussia Monchengladbach a făcut spectacol cu elvețienii de la Young Boys Berna și s-au calificat mai departe de o manieră entuziasmantă, cu scorul general de 9-2. (‘9, ’84 T. Hazard, ’33, ’40, ’77 Raffael /’79 Ravet).

În Anglia, cu multe rezerve în formula de start, Manchester City a învins-o doar cu 1-0 pe Steaua, prin golul rezervei Fabian Delph.