(VIDEO) Barcelona face spectacol cu Levante și se apropie la un punct de Real

FC Barcelona a învins, duminică, scor 5:0, pe teren propriu, în partida cu Levante, reușind să păstreze diferența de un singur punct față de liderul din Primera Division, Real Madrid.

Barcelona n-a avut nicio problemă în partida cu penultima clasată, deschizând scorul după numai 17 minute de joc, când o execuție ratată a lui Neymar a ajuns în poartă după o traiectorie ciudată. Messi a făcut 2:0 în minutul 38, stabilind scorul la pauză.

Același Messi a făcut hattrick-ul în repriza secundă, punctând în minutele 59 și 65, a doua reușită fiind din penalty.

Luis Suarez a punctat și el în minutul 73, cu o foarfecă de mare efect, stabilind scorul final, 5:0 pentru FC Barcelona.

În urma acestei victorii, catalanii au ajuns la 56 de puncte în 23 de etape, cu unul mai puțin decât liderul Real Madrid.