(VIDEO) Victorie clară pentru United în derby-ul Manchester

Manchester United s-a impus clar duminică, pe „Old Trafford”, în derby-ul orașului, împotriva marei rivale Manchester City.

Meciul, unul foarte important în lupta pentru locurile de Liga Campionilor, a început spectaculos, cu trei goluri în primele 27 de minute. Aguero (8) a deschis scorul pentru oaspeți, dar Young (14) și Fellaini (27) au întors scorul până la pauză.

Repriza secundă a fost dominată clar de gazde, care au mai punctat de două ori, prin Mata (67) și Smalling (73). Scorul final a fost stabilit de același Aguero, care a marcat în minutul 89.

Scor final 4:2 pentru gazde, iar United își consolidează locul 3 în clasament, ajungând la un total de 65 de puncte. City rămâne pe 4, cu 61 de puncte.