(VIDEO) Surprize în Liga Campionilor: Ce au făcut Barcelona, Bayern și Manchester City

Atletico Madrid s-a impus în derby-ul serii de miercuri din Liga Campionilor, pe teren propriu, în fața lui Bayern Munchen.

Madrilenii, care i-au eliminat pe bavarezi anul trecut în semifinalele competiției, au etalat un joc foarte solid pe „Calderon”, reușind să se impună cu 1:0, datorită unui gol superb marcat de Ferreira-Carrasco, în minutul 35. Atletico a mai ratat și un penalty pe final, prin Griezmann.

Surpriza serii s-a produs la Glasgow, acolo unde Manchester City nu a câștigat pentru prima dată sub comanda lui Guardiola. A fost 3:3 într-un meci spectacol (Dembele min. 3, min. 46, Sterling autogol min. 20 / Fernandinho min. 12, Sterling min. 29, Nolito min. 55).

Și Barcelona a avut parte de emoții în deplasarea cu Borussia Monchengladbach, fiind condusă până în minutul 65, datorită golului marcat de Hazard în minutul 34. Turan a egalat în minutul 65, iar Piquet a adus victoria 9 minute mai târziu.