(VIDEO) Surpriză mare în Serie A: Inter, la prima înfrângere în acest sezon

Inter a suferit prima înfrângere din acest sezon de Serie A. Echipa lui Spalletti a pierdut, surprinzător, 1-3, pe propriul teren, duelul cu Udinese.

Seria de meciuri consecutive fără înfrângere a lui Inter în actualul sezon din Italia s-a oprit în etapa a 17-a. Lasagna a deschis scorul în minutul 14 pentru friulani, după pasa lui Widmer.

Replica gazdelor a venit instant. Icardi, golgheterul la zi din Serie A a egalat după un singur minut. Acesta a fost de altfel și scorul pauzei.

La reluare, Santon a făcut henț în careu și Udinese a preluat din nou conducerea. De Paul a transformat lovitura de la 11 metri în minutul 61. Echipa lui Spalletti a forțat egalarea dar golul a venit tot în poarta lui Handanovic. Baraj a stabilit scorul final în minutul 77.

S-a terminat 3-1 pentru Udinese și Inter are șanse mari să termine etapa pe locul 3, în cazul în care Napoli și Juventus câștigă.