(VIDEO) Spectacol pe ”Olimpico”; Roma 3:2 Napoli în semifinalele Cupei

Meci de mare spectacol aseară, pe ”Olimpico” din Roma, acolo unde gazdele au întâlnit Napoli în prima manșă a semifinalelor Cupei Italiei.

După cum o arată și scorul(3:2), meciul a fost unul echilibrat și foarte spectaculos, ridicându-se la rangul de ”Derby del Sole”.

Gazdele au început mai bine și aveau 2:0 în minutul 33, în urma reușitelor lui Gervinho și Strootman, cel de-al doilea gol fiind o adevărată capodoperă.

Oaspeții au revenit mai bine de la cabine și au redus din handicap în minutul 47, în urma unei gafe venite din partea fostului portar al napoletanilor, Morgan de Sanctis. Egalarea a venit în ultimul 70, prin golul belgianului Dries Mertens.

Gazdele au forțat pe final, iar Gervinho a punctat pentru 3:2 în minutul 88, în urma unei faze superbe a ”rossonerrilor”. 3:2 și totul se va juca în returul de pe ”San Paolo”