(VIDEO) Spectacol la Frankfurt: Porto se califică în optimile Europa League după un meci de infarct

Portughezii de la FC Porto au reușit calificarea în optimile UEFA Europa League în urma unui retur foarte spectaculos disputat pe ”Frankfurt Stadion”, împotriva celor de la Eintracht, încheiat cu scorul de 3:3.

Returul din Germania venea după un 2:2 la Porto, iar cărțile erau deschise pentru orice rezultat. Nemții au deschis scorul în minutul 38, prin Aigner, stabilind și scorul la pauză, 1:0 pentru gazde.

Lucrurile păreau să devină imposibile pentru Porto în minutul 52, când Eintracht a făcut 2:0 prin Alexander Meier. Mangala nu a fost însă de acord cu desfășurarea lucrurilor, marcând în minutele 58 și 71 și restabilind egalitatea perfectă în cele două manșe.

Același Meier a făcut 3:2 în minutul 76 și părea că nemții vor reuși calificarea. Nabil Ghilas a egalat în minutul 86, stabilind scorul final și aducând calificarea echipei sale.