(VIDEO) Spectacol făcut de Real Madrid în meciul cu Deportivo, în care s-a marcat de 10 ori

Real Madrid a făcut scorul startului de sezon în Primera Division, după ce s-a impus sâmbătă, scor 8:2, în meciul din deplasare, împotriva celor de la Deportivo La Coruna.

Startul meciului a fost unul destul de echilibrat, până în minutul 28, când s-a și marcat pentru prima dată, Cristano Ronaldo reușind să deschidă scorul, cu o reluare superbă cu capul.

A urmat o execuție extraordinară a lui James Rodriguez, care a făcut 2:0 în minutul 36, ca Ronaldo să facă 3:0 în minutul 41, stabilind scorul la pauză.

Medunjianin (51′ – penalty), a redus din handicap, dar Bale (66′, 74′) și Ronaldo (78′) au făcut ca tabela să arate 6:1.

Verdu a mai punctat o dată pentru gazde, în minutul 84, iar peste doar 4 minute Chicharito a marcat golul meciului, printr-un voleu la vinclu. Tot mexicanul a fost cel care a marcat și golul de 8:2, stabilind astfel scorul final.

După 5 etape, Real ajunge la 6 puncte la activ, în timp ce Depor rămâne la 4.