(VIDEO) România, egală cu Argentina lui Messi și Aguero

Naționalele de fotbal ale României și Argentinei au încheiat la egalitate, scor 0:0, un meci amical disputat pe stadionul ”Național” din București.

Chiar dacă s-a terminat fără goluri, meciul a fost unul destul de spectaculos, ambele echipe având ocazii bune de a marca.

Prima repriză a fost dominată de România, care a avut două mari ocazii, prin Marica (21′) și Maxim (33′). Argentinienii au trecut și ei pe lângă gol în minutul 39, dar Tătărușanu a avut o intervenție excelentă în fața lui Sergio Aguero.

Mitanul secund a fost unul mai bun pentru argentinieni, care puteau să-și aconteze victoria dăcă Pantilimon nu intervenea extraordinar în minutul 85 în fața lui Lavezzi.

Scor final 0:0, iar România face unul dintre cele mai bune meciuri din ultimii ani.