(VIDEO) Revanșa lui Guardiola: Meci extraordinar între Man City și Barcelona

Pep Guardiola și-a luat revanșa pentru înfrângerea categorică de pe Camp Nou, de acum două săptămâni, scor 0:4 cu FC Barcelona.

Meciul de pe „Etihad” a fost unul splendid, probabil cel mai frumos din acest sezon de Liga Campionilor, cu numeroase ocazii de gol și faze de mare angajament.

City a început în forță și a avut un penalty neacordat de arbitru, la un fault asupra lui Sterling, dar s-a văzut condusă după 21 de minute, când Messi a punctat.

Până la pauză City a egalat, prin Gundogan, în urma unei faze marca Pep Guardiola, la care au mai participat Aguero și Sterling.

Startul reprizei secunde a fost dominat categoric de gazde, care au mai punctat de două ori. De Bruyne a înscris din lovitură liberă, la o gafă a lui Ter Stegen, iar Gundogan a făcut 3:1 în minutul 75, după o bară a lui Andre Gomes.

Scor final 3:1, iar după 2 etape Barcelona are 9 puncte, iar City e pe 2 în Grupa C, cu 7 puncte.