(VIDEO) Real se impune cu 3:0 în meciul cu Elche și preia conducerea clasamentului în Primera Division

Real Madrid a învins, cu puțin timp în urmă, cu scorul de 3:0, meciul disputat pe ”Santiago Bernabeu” în fața celor de la Elche.

Realul n-a avut mari emoții în meci, deschizând scorul în minutul 33, în urma unui șut din afara careului a lui Illaramendi. A fost primul gol pentru Real marcat de basc în campionat.

Deși Realul a dominat meciul, a reușit desprinderea abia în minutul 71, în urma unui gol superb al lui Gareth Bale.

A fost seara nou-veniților la ”madrileni”, pentru că golul trei a fost marca tot de un jucător transferat în vara trecută – Isco. Acesta a stabilit scorul final în minutul 80.

Real face 63 de puncte și trece pe prima poziție a clasamentului, cel puțin până în această seară, când Barcelona urmează să joace la Sociedad, într-un alt meci din etapa a 25-a.