(VIDEO) Real Madrid, învinsă la Bilbao și în pericol de a pierde prima poziție

Perioada mai slabă prin care trece Real Madrid continuă, iar echipa antrenată de Carlo Ancelotti a pierdut sâmbătă, în deplasare, pe San Mames din Bilbao, cu Athletic.

A fost unul dintre cele mai slabe meciuri ale Realului din acest sezon, care s-a văzut condusă după 26 de minute de joc, în urma unei reușite a lui Aduriz.

A fost și singurul gol al unui meci în care Aduriz a mai avut o bară în minutul 76, iar cea mai mare ocazie a Realului a venit în minutul 82, când galezul Gareth Bale a lovit bara printr-un lob de la mare distanță.

Scor final 1:0, iar Realul rămâne cu 61 de puncte la activ, doar două peste Barcelona. Catalanii au însă duminică un meci pe teren propriu, cu Rayo, și ar putea prelua conducerea după 26 de etape.

De partea cealaltă, Bilbao a urcat până pe locul 8, cu 33 de puncte la activ, scăpând de emoțiile retrogradării.