(VIDEO) Real Madrid, fără „BBC”, obține o victorie dramatică la Gijon

Real Madrid a câștigat cu emoții pe terenul lui Sporting Gijon, cu 3-2. Cu un prim 11 inedit, în care singurul titular obișnuit a fost Sergio Ramos, galacticii au fost conduși cu 1-0 și 2-1, dar au dat lovitura în ultimul minut, prin Isco.

Fără gol acasă cu Real, din 1994, Sporting Gijon a marcat după doar 14 minute. Duje Cop a bifat al nouălea gol stagional, după o pasă superbă a lui Vesga.

Isco a restabilit egalitatea, doar patru minute mai târziu, cu cel mai frumos gol al meciului.

Real Madrid s-a văzut condusă, din nou, în startul reprizei a doua. Vesga l-a învins pe Kiko Casilla, cu o lovitură de cap.

Tot cu capul a egalat și Morata, la finalul primei ore de joc. A fost al 12-lea joc din acest sezon.

Isco a făcut a treia dublă după cele cu Betis și Granada, în minutul 90, iar Real Madrid rămâne neînvinsă la Gijon, din 1994 și e tot mai aproape de un nou titlu.