(VIDEO) Real Madrid câștigă Liga Campionilor la lovituri de departajare

Real Madrid a câștigat sâmbătă, la Milano, al 11-lea trofeu de Liga Campionilor, după ce s-a impus la lovituri de departajare în fața marei rivale Atletico Madrid.

După 90 de minute a fost 1:1, într-un meci în care Real Madrid a dominat și a avut mai multe ocazii de poartă, dar în care Atletico a jucat în stilul cu care a obișnuit deja.

Ramos (15), din offside, a deschis scorul pentru Real la o fază fixă, în timp ce Carrasco a egalat în minutul 79, trimițând partida în prelungiri, unde nu s-a întâmplat nimic notabil.

La lovituri de departajare singurul care a ratat a fost Filipe Luis, de la Atletico, în timp ce de la Real au transformat toți executanții.

Scor final 5:3 după lovituri de departajare, iar Real Madrid își trece în palmares al 11-lea trofeu în cea mai importantă competiție fotbalistică intercluburi.