(VIDEO) Pe ”Diavoli” nici măcar Mata nu-i poate ajuta

Seria neagră a lui Manchester United sub conducerea lui David Moyes continuă. ”Diavolii Roșii” au suferit sâmbătă cea de-a 8-a înfrângere din acest sezon, 1:2 în deplasarea de pe Britannia Stadium cu Stoke.

Deși au început mai bine partida în care au putut conta atât pe noul venit Juan Mata cât și pe Robin van Persie, elevii lui David Moyes s-au văzut conduși după 38 de minute de joc, în urma devierii nefericite a lui Michael Carrick a loviturei libere executate de Charlie Adam.

Mata și Van Persie, oamenii în care se puneau toate speranțele fanilor de pe Old Trafford au colaborat perfect în minutul 47, când olandezul a adus egalarea din pasa mijlocașului spaniol.

Același Charlie Adam a marcat golul zilei în Premier League, printr-un șut din vole, și i-a administrat lui Moyes a 8-a înfrângere în acest sezon.

În urma insuccesului de pe Brittania, United rămâne pe 7 în prima ligă engleză, cu 40 de puncte la activ.

Mai jos vă invităm să urmăriți rezumatul partidei.