(VIDEO) Mourinho, aproape de prima finală pe banca lui Manchester United

Manchester United este aproape de calificarea în finala Cupei Ligii Angliei, care va avea loc pe Wembley, după ce a câștigat cu 2-0 în fața lui Hull City, pe Old Trafford, în prima manșă a semifinalelor.

Trupa lui Mourinho a început bine meciul, iar Juan Mata a avut prima mare ocazie. Mkhtaryan a reluat apoi puţin pe lângă poartă, din poziţie ideală. Pogba n-a putut să-l învingă nici el pe goal-keeperul lui Hull City.

În minutul 31, United a avut emoţii la bara lui Diomande, fază la care asistentul a semnalizat un offside.

Prima ocazie din repriza secundă i-a aparţinut lui Rooney, care a trecut pe lângă golul cu numărul 250 în tricoul lui United.

Ulterior Mata n-a mai iertat: a trimis mingea în poartă, după o lovitură de cap a lui Mkhtaryan. Pogba putea să-şi treacă şi el numele pe lista marcatorilor: a nimerit bara din lovitură liberă.

În minutul 87, Fellaini a stabilit scorul final, 2-0 pentru Manchester United.