(VIDEO) Moldova, egala Canadei la fotbal

Naționala de fotbal a Republicii Moldova a remizat, marți, scor 1:1, cu selecționata Canadei, într-un meci disputat în Austria.

Meciul, după cum o arată și scorul, a fost unul destul de echilibrat, chiar dacă ocaziile mari au aparținut Moldovei, în timp ce canadienii au avut o posesie mai bună.

Naționala noastră a deschis scorul în minutul 7, prin Eugen Sidorenco, dar egalarea a venit doar peste două minute, în urma reușite fostului atacant al echipei Poli Timișoara, Tosaint Ricketts.

Canada este în acest moment pe locul 110 în ierarhia FIFA, în timp ce naționala noastră se situează pe poziția 99.

Moldova va juca următorul amical pe 7 iunie, cu naționala Camerunului, echipă calificată la Campionatul Mondial.