(VIDEO) Liga Campionilor: S-au stabilit primele echipe calificate din play-off. Surpriză mare la Roma

Marţi seară au avut loc primele meciuri din returul play-off-ului UEFA Champions League. În cel mai aşteptat meci al serii, AS Roma a pierdut pe teren propriu cu FC Porto, scor 0-3, meci în care italienii au avut doi eliminaţi.

De altfel, Porto a realizat și surpriza serii, eliminând italienii după 1:1 în tur.

Monaco a reuşit să-şi păstreze avantajul în faţa lui Villarreal, şi a bătut cu 1-0, gol în minutul 90, din penalty. Scorul general a urcat la 3-1 în favoarea francezilor.

Dundalk nu a reuşit să răstoarne scorul din tur, când a pierdut cu 2-0 cu Legia. Campioana Irlandei a deschis scorul în minutul 19, iar în prelungiri a fost egalată de Legia Varşovia, care a avut un om mai puţin, după eliminarea lui Hlousek, din minutul 67.

Returul meciurilor din play-off de marţi:

AS Roma – FC Porto 0-3 (De Rossi eliminare Min. 39, Emerson eliminare Min. 50 / F. Monteiro Min. 8, M. Layun Min. 73, J. Corona Min. 75).

Hapoel Beer Sheva – Celtic 2-0 (M. Radi penalty ratat Min. 14, B. Sahar Min. 21, O. Hoban Min. 48).

Monaco – Villarreal 1-0 (Fabinho penalty Min. 90).

Viktoria Plzen – Ludogorets 2-2 (N. Duris Min. 7, Min. A. Mateju Min. 64 / Vura Min. 16, Keşeru a intrat în minutul 76, J. Cafu Min. 90+5).

Legia – Dundalk 1-1 (Hlousek eliminare Min. 67, Kucharczyk Min. 90+2 / R. Benson Min. 20).