(VIDEO) Liga Campionilor: Egal pentru FCSB la Lisabona. Liverpool învinge în Germania

FCSB a încheiat la egalitate, scor 0:0, deplasarea de la Lisabona, cu Sporting, în prima manșă a play-off-ului Ligii Campionilor.

Partida de pe „Jose Alvalade” a fost una mult mai echilibrată decât se anunța, FCSB putând chiar și să învingă dacă nu rata două șanse uriașe, prin Alibec și Enache. Vicecampioana României a jucat cu un fotbalist în minus din minutul 80, când Pintilii a fost eliminat.

Liverpool nu a avut nicio problemă în derby-ul serii, impunându-se cu 2:1 în deplasarea cu Hoffenheim. „Cormoranii” au marcat prin Trent Arnold și un autogol al lui Nortveid, în timp ce reușita gazdelor a fost înscrisă pe final, de Uth.

CSKA Moscova s-a impus în deplasarea cu Young Boys Berna, scor 1:0, datorită autogolului lui Nuhu, din prelungiri.

APOEL Nicosia a învins cu 2:0 pe teren propriu, campioana Cehiei Slavia Praga.

Într-un meci disputat mai devreme, Qarabag s-a impus cu 1:0, pe teren propriu, în fața campioanei Danemarcei FC Copenhaga.