(VIDEO) Liga Campionilor: Chelsea s-a calificat în optimi. Victorie importantă pentru CSKA

Chelsea a obţinut un succes categoric în Azerbaidjan, 4-0 în faţa lui Qarabag, şi s-a calificat matematic în optimile de finală ale Ligii Campionilor.

Eden Hazard, din penalty, Willian, autorul unei „duble”, şi Cesc Fabregas, tot din penalty, au marcat golurile echipei lui Antonio Conte, care a evoluat 70 de minute cu om în plus.

Penalty-ul din minutul 20, urmat și de o eliminare, a fost însă acordat foarte ușor.

Într-un alt meci jucat la ora 19:00, CSKA a învins cu 2:0, la Moscova, pe Benfica, și are mari șanse de a ajunge în optimi. A fost primul meci în Europa pentru portarul Akinfeev fără gol primit, după 43 de partide în care adversarii i-au marcat.