(VIDEO) Leicester, surpriza optimilor în Liga Campionilor; Calificare superbă în sferturi

Campioana Angliei, Leicester City, a reușit o calificare surprinzătoare în sferturile de finală ale Ligii Campionilor, după ce a învins marți, cu scorul de 2:0, pe teren propriu, pe FC Sevilla.

Leicester a întors rezultatul din tur (1-2), jucând excelent pe King Power Stadium. Golurile gazdelor au fost marcate de Morgan (’27), Albrighton (’54).

Ibericii au rămas în inferioritate numerică în minutul 74, când Nasri a fost eliminat. În plus, la scorul de 2-0 pentru Leicester, Sevilla a ratat un penalty prin N`Zonzi.

În celălalt meci, Juventus n-a avut emoții nici la retur cu FC Porto, scor 1-0 (în tur, italienii au câștigat cu 2-0). Singurul gol al meciului a fost marcat de Dybala, din penalty.