(VIDEO) Juventus pierde la Roma; Titlul se amână

Juventus avea nevoie de un punct pe Stadio Olimpico pentru a-şi adjudeca titlul cu două etape înainte de finalul stagiunii, însă a pierdul clar meciul.

Lemina a deschis scorul după o minge aşezată perfect de Higuain, însă Roma nu a renunţat la luptă.

De Rossi a restabilit egalitatea în urma unui corner, cu 20 de minute înainte de pauză. În partea a doua a meciului, Roma a trecut în avantaj: Buffon nu a avut nicio şansă la şutul perfect al lui El Sharawy din colţul careului mare.

Victoria gazdelor s-a conturat cu 25 de minute înainte de final. Nainggolan a dus scorul la 3-1 după o combinaţie cu Salah şi un şut imparabil din interiorul careului.

A fost rezultatul final al întâlnirii de pe Olimpico, iar Roma s-a apropiat la patru puncte de Juventus cu două etape rămase de disputat în Serie A TIM. „Bătrâna Doamnă” mai are nevoie de un singur succes pentru a câştiga al şaselea titlu consecutiv.