(VIDEO) Joc modest pentru Coutinho la debutul în noul sezon pentru Liverpool

Liverpool a terminat la egalitate, 2-2, meciul de pe Anfield Road, cu Sevilla, iar unul dintre cele mai importante momente ale partidei a apărut în minutul 76.

Acela a fost momentul în care Philippe Coutinho a apărut pentru prima oară în acest sezon în tricoul roşu al „cormoranilor”, după lungile dezbateri legate de transferul lui la Barcelona.

Brazilianul de 25 de ani a avut parte de o primire călduroasă din partea fanilor, dar din păcate nu a putut răsplăti gestul acestora printr-un gol al victoriei, el fiind introdus pe teren de Jurgen Klopp, atunci când scorul era deja 2-2.

Wissam Ben Yedder a deschis scorul pentru andaluzi, în minutul 5, după care englezii au trecut în avantaj: Roberto Firmino a egalat (21), iar Mohamed Salah a marcat golul de 2-1 (37).

Liverpool putea avea un avantaj mai mare la pauză, dar Firmino a ratat un penalty (42). Actul secund a mai adus golul egalizator semnat de Joaquin Correa (72) şi eliminarea după cumul de cartonaşe a lui Joseph Gomez (90).

În celălalt meci al grupei, Maribor şi Spartak Moscova au terminat la egalitate, 1-1.