(VIDEO) Inter profită de înfrângerea lui Juventus și urcă pe locul 2 în Serie A

Formaţia Internazionale Milano a învins, duminică, pe teren propriu, cu scorul de 2-0, echipa Atalanta Bergamo, într-un meci din etapa a XIII-a a campionatului Italiei. Inter a înregistrat până acum, în actuala ediţie a Serie A, zece victorii şi trei remize.

Atalanta a rezistat o repriză pe San Siro, unde Icardi a fost cel mai periculos om al lui Inter. Berisha i-a refuzat însă golul, iar prima parte s-a terminat cu 0-0 pe tabelă.

După pauză, golgeterul lui Inter şi-a pus capul la contribuţie: Icardi a deschis scorul după o lovitură liberă executată de Candreva. Argentinianul a reuşit apoi dubla tot cu o lovitură de cap şi a ajuns la 13 goluri marcate în 13 etape din actuala stagiune.

Inter – Atalanta s-a încheiat 2-0, iar trupa lui Luciano Spaletti este la două puncte în urma liderului Napoli.