(VIDEO) Încă un pas greșit pentru Mourinho; Manchester United a ajuns la 11 puncte de lider

Echipa Manchester United a terminat la egalitate, duminică, pe teren propriu, scor 1-1 (1-1), cu formaţia West Ham United, într-un meci din etapa a XIII-a a campionatului englez.

Deși elevii lui Jose Mourinho au dominat meciul, creându-și ocazii mari de gol, au avut în portalul Randolph un adversar de netrecut, mai făcând astfel un pas greșit în lupta pentru titlu.

Oaspeţii au deschis scorul prin Sakho, în minutul 2, gazdele reuşind egalarea prin Ibrahimovici, în minutul 21. Jose Mourinho a fost eliminat în prima repriză, din cauza protestelor.

În urma acestui rezultat, Manchester Unite rămâne pe locul 6, având 11 puncte mai puțin decât liderul Chelsea Londra.