(VIDEO) Încă un pas greșit pentru Barcelona; Messi salvează un punct cu o execuție fabuloasă

Echipa FC Barcelona a terminat la egalitate, duminică, în deplasare, scor 1-1 (0-0), cu formaţia Villarreal, într-un meci din etapa a XVII-a şi a căzut pe locul trei în clasamentul din Spania, la cinci puncte în urma liderului Real Madrid.

Catalanii au încep slab meciul de la Villarreal şi au scăpat cu faţa curată la ocazia lui Jonathan Dos Santos. Neymar, Messi şi Suarez nu au reuşit să găsească drumul spre gol şi la pauză a fost 0-0.

În startul părţii secunde (49), Sansone a deschis scorul, la capătul unui contraatac perfect.

FC Barcelona a alergat atacat mai mult până la final, dar a reușit doar golul egalării, în minutul 90, printr-o execuție superbă a lui Leo Messi.

S-a terminat 1-1, iar Barcelona, cu 35 de puncte, a căzut pe locul 3 în La Liga, la 5 puncte de rivala Real Madrid, care are şi un meci mai puţin disputat.

Villareal are 30 de puncte și a căzut pe locul 5, fiind depășită de Atletico Madrid.