(VIDEO) Încă o înfrângere pentru Milan în Serie A

Milan a pierdut pentru a doua oară la rând în deplasările din Serie A, scor 0-2 la Sampdoria, înregistrând a doua înfrângere din acest sezon.

Pe terenul Sampdoriei, gazdele au avut cele mai mari ocazii în prima repriză. Zapata l-a pus la încercare pe Donnarumma, întâi cu un cap spectaculos, iar apoi cu un şut din apropiere.

Primul gol a venit cu 20 de minute înainte de final; deşi milanezii au reclamat un fault comis de Ramirez la Zapata, acelaşi Duvan Zupata s-a aflat la finalizare pentru Sampdoria. Cea mai mare şansă a oaspeţilor a fost irosită pe final de Cutrone, pentru ca fostul interist Ricky Alvarez să semneze scorul final în prelungiri: Sampdoria Milan 2-0.

După 5 etape, Milanul rămâne doar cu 12 puncte, cu 6 mai puțin decât liderii Napoli și Juventus.