(VIDEO) Încă o înfrângere pentru Man United; Tot mai departe de Champions League

Manchester United a suferit o nouă înfrângere, sâmbătă, în Premier League, iar echipa lui Louis van Gaal se îndepărtează tot mai mult de locurile ce asigură calificarea în Champions League.

United a pierdut în deplasarea de pe Stadium of Light, în fața penultimei clasate, Sunderland, scor 1:2.

„Diavolii Roșii” s-au văzut conduși după doar 3 minute, în urma unui gol al lui Khazri, care a înscris din lovitură liberă.

La vestiare s-a intrat la egalitate, Martial reușind egalarea în minutul 39. A urmat o repriză secundă pe contre, însă cei care au marcat au fost gazdele, în minutul 82, când o lovitură de cap a lui Lamine Kone a ajuns în poarta lui De Gea în urma unui carambol.

Scor final 2:1, iar Manchester United rămâne pe 5, cu 41 de puncte, 6 mai puține decât Manchester City, echipa de pe locul 4. Sunderland a urcat până pe 18, cu 23 de puncte la activ.