(VIDEO) EURO 2016: Germania face spectacol cu Slovacia și merge în sferturi

Germania își continuă parcursul impecabil la Campionatul European de fotbal. Echipa lui Joachim Low s-a impus duminică, scor 3:0, în optimea de finală cu Slovacia, și obține o calificare fără probleme în sferturi.

Nemții și-au făcut jocul ușor marcând foarte rapid, în minutul 8 Jerome Boateng semnând primul său gol pentru echipa națională, printr-un voleu superb.

Meciul s-a decis practic în ultimele minute ale primei reprize, când mai întâi Neuer a scos formidabil o lovitură de cap a lui Kucka, iar la faza următoare Gomez a făcut 2:0.

Draxler, cel mai bun om al meciului, a marcat în minutul 63 și a adus o calificare fără probleme pentru Germania în faza următoare, acolo unde singura echipă care nu a primit gol la acest European va întâlni Spania sau Italia.