(VIDEO) Cupa Confederațiilor: Chile învinge Camerun într-un meci în care arbitrajul video a făcut spectacol

Echipa naţională a statului Chile a învins, duminică, la Moscova, cu scorul de 2-0 (0-0), reprezentativa Camerunului, în prima etapă a grupei B de la Cupa Confederaţiilor.

Chile a dominat categoric meciul de la Moscova, pe care ar fi meritat să-l câștige chiar la o diferență mai mare de scor.

Totuși, la pauză s-a intrat la egalitate, scor 0:0, după ce la ultima fază i s-a anulat un gol lui Edu Vargas, în urma arbitrajului video, considerându-se că atacantul chilian ar fi fost în offside.

Golul a venit abia în minutul 82, când Vidal a fructificat o centrare excelentă a lui Alexis Sanchez.

Edu Vargas a marcat și el în prelungiri, ajutat de arbitrajul video, după ce golul fusese anulat inițial, pe motiv de offside.

Scor final 2:0, iar mâine Germania și Australia vor juca cel de-al doilea meci din această grupă.