(VIDEO) CM 2018: Moldova pierde la scor și în Serbia

Echipa națională de fotbal a Republicii Moldova rămâne fără victorie în preliminariile Campionatului Mondial de fotbal din Rusia, fiind învinsă și în deplasarea cu Serbia, cu scorul de 0:3.

Sârbii au deschis scorul în minutul 20, prin Gacinovic, la o nesincronizare în apărarea echipei antrenate de Igor Dobrovolschi. 10 minute mai târziu sârbii și-au majorat avantajul la o altă gafă mare în apărarea Moldovei.

Gazdele au mai avut o bară până la pauză și numeroase ocazii, fără însă a marca.

În minutul 81 Mitrovic a făcut 3:0, stabilind scorul final într-un meci în care Moldova a avut o singură ocazie, printr-un șut de la mare distanță.

Într-un alt meci al grupei, Georgia a făcut 1:1 cu Irlanda, ajutându-i astfel pe sârbi să se desprindă în fruntea clasamentului.

De la 21:45 se va disputa și ultimul meci al grupei, între Țara Galilor și Austria.