(VIDEO) CM 2018: Încă o înfrângere pentru Moldova. Serbia, aproape de calificare

Echipa națională de fotbal a Moldovei a pierdut un nou meci în preliminariile Campionatului Mondial de fotbal, scor 0:2, pe teren propriu, împotriva selecționatei Țării Galilor.

Echipa antrenată de Igor Dobrovolschi nu a contat în ofensivă decât în primele 15 minute, ulterior preferând să se apere și ignorând total ofensiva.

Apărarea a funcționat până în minutul 80, când Robson-Kanu a deschis scorul la o fază creată de tânărul Woodburn, în vârstă de doar 17 ani. Ramsey a făcut 2:0 în prelungiri și a adus a 6-a înfrângere a Moldovei în 8 etape.

Serbia s-a impus cu 1:0 în deplasarea din Irlanda și a făcut un pas uriaș spre calificarea la turneul din final din Rusia.

Georgia a făcut surpriza la Viena, remizând cu Austria și spulberând orice șansă a gazdelor la calificare.