(VIDEO) CM 2018: Croaţia şi Elveţia, practic calificate în Rusia

Reprezentativa Croaţiei a învins, joi, pe teren propriu, cu scorul de 4-1, selecţionata Greciei, în turul barajului de calificare la Cupa Mondială din 2018. Elveţia a învins în deplasare Irlanda de Nord, scor 1-0, fiind şi ea foarte aproape de turneul final din Rusia.

Modrici (13 – penalti), Kalinici (19), Perisici (33) şi Kramaric (49) au marcat pentru Croaţia în meciul de la Zagreb, în timp ce grecii au punctat prin Sokratis, în minutul 30.

La Belfast, Irlanda de Nord a pierdut meciul cu Elveţia, scor 0-1, în urma unui penalti transformat de Ricardo Rodriguez, în minutul 58.

Vineri, în barajul de calificare la CM se joacă meciul Suedia – Italia, iar sâmbătă are loc partida Danemarca – Irlanda.

Partidele retur au loc duminică, luni şi marţi.