(VIDEO) CM 2014: Portugalia a făcut spectacol cu Irlanda, în ultimul amical înainte de debutul la Mondial

Și Portugalia a jucat ultimul meci înainte de debutul la Mondial, de pe 16 iunie, împotriva Germaniei. Într-o partida desfășurată în New Jersey, SUA, Portugalia a învins cu 5:1 Irlanda.

Spre fericirea fanilor portughezi, dar și a tuturor microbiștilor, Cristiano Ronaldo a evoluat și el în acest amical, timp de 65 de minute, în condițiile în care suferise o accidentare în finala Champions League, care-l făcea incert cel puțin pentru primul meci de la Turneul Final.

Starul portughez a făcut un meci destul de bun, chiar dacă nu a marcat niciun gol. Totuși, a contribuit la a 3-a reușită a echipei sale, marcate de Hugo Almeida, în minutul 37.

Celelalte goluri ale portughezilor au fost marcate de Almeida (2′), Keogh (20′, autogol), Vierinha (77′) și Coentrao (83′). Golul de onoare al irlandezor a fost înscris de McClean, în minutul 54.

Portugalia face parte dintr-o grupă cu Germania, SUA și Ghana.

Vă reamintim că accesând tagul CM 2014 veți fi la curent cu cele mai bune și actuale materiale din țară despre Campionatul Mondial. Iar pe durata Turneului Final pregătim pentru toți microbiștii un concurs dotat cu premii care vor da și mai multă savoare competiției.

Zilnic, vei primi de la Independent doza de bere pentru tine și prietenii tăi, iar la final, o bicicletă care să te ajute să trăiești sănătos zi de zi. Fii aproape!